Blog Detail

4545_444.jpg

Ubezpieczenie zdrowotne w pracy za granicą

Podczas każdego wyjazdu zagranicznego należy mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta ta stanowi dowód, że jesteśmy ubezpieczeni w jednym z krajów UE. Brak takiej karty wiąże się z pokryciem kosztów leczenia i usług medycznych, zgodnych z cennikiem kraju, w którym będziemy obecnie przebywać.

Koszty te mogą być niekiedy bardzo wysokie. Kartę EKUZ można otrzymać bezpłatnie, zwracając się do własnego zakładu ubezpieczeń zdrowotnych z prośbą lub wnioskiem, o jej wydanie. Należy tego dokonać przed wyjazdem za granicę.  Jsservices.pl - Work, Jobs in Europe.

W Internecie można napotkać na stworzone przez oszustów strony oferujące możliwość zamówienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego za opłatą. Nigdy nie korzystaj z takich serwisów! Zwróć się bezpośrednio do swojego zakładu ubezpieczeń zdrowotnych.

Pamiętaj również, że karta EKUZ nie obejmuje kosztów akcji ratunkowych, czy kosztów związanych z powrotem do kraju. Jeśli zależy nam na bezpłatnym transporcie do domu w przypadku poważnej choroby, lub obrażeń w wypadku, warto wykupić osobne ubezpieczenie. Karta EKUZ nie zapewnia również pokrycia kosztów prywatnej opieki zdrowotnej.

Po obejrzeniu aktualnych ofert pracy w Polsce Europa, nie zapomnij zapłacić za ubezpieczenie.

W przypadku podjęcia pracy za granicą z pomocą agencji pracy tymczasowej, w większości przypadków możemy liczyć na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, które będzie obejmowało o wiele więcej aspektów leczenia zdrowia, niż karta EKUZ.

Kontakt
Polska. Warszawa. Jeśli masz pytania lub sugestie, napisz do nas.

Zapewniamy usługi w zakresie indywidualnego doboru personelu różnego poziomu.

Nie tylko szukamy pracowników dla Twojej firmy, możemy również pomóc w ocenie i testowaniu.