Blog Detail

43535_715.jpg

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia?

Gdy zbliża się ten moment, kiedy zaczynamy szukać pierwszej pracy, często uświadamiamy sobie, że w zasadzie poza wykształceniem i hobby nie mamy czego zamieścić w naszej aplikacji.
Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zapracować na swój pierwszy wpis w CV i jaki zwróci uwagę naszego przyszłego pracodawcy?

Często zdarza się, że nie doceniamy doświadczeń, które zdobywamy. Nasze CV jest puste mimo tego, że mamy za sobą kilka sytuacji, ktore moglibyśmy zawrzeć w aplikacji. Do najczęściej pomijanych prac należą te wykonywane sezonowo
np. w restauracjach w trakcie wakacji. Poza tym niedoceníane są doświadczenia zdobywane w organizacjach studenckich, kołach naukowych czy przy realizacji studenckich projektów. Podobnie ważna może być praca dorywcza w sklepie albo zajmowanie się dziećmijako opiekunka.

Jeśli szukamy pierwszej poważnej pracy, pracodawca bierze pod uwagę wszystkie powyższe zagadnienia. Dlatego też warto zwiększyć swoje szanse na przykucie uwagi rekrutera i napisać o tym, czego zdążyliśmy już doświadczyć. Nawet jeśli nasze wcześniejsze zajęcia nie mają nic wspólnego z branżą, w której szukamy pracy, będą one mialy znaczenie. Prace dorywcze uczą nas dobrej organizacji, współdziałania, radzenia sobie w sytuacjach trudnych i przezwyciężania tych stresujących. Dlatego też warto o nich pisać w CV i argumentować ich przydatność na stanowisku, o które chcemy się ubiegać.

ZACZNIJ OD STAŹU

Jeśli chcesz zdobyć pracę w określonej, wybranej przez siebie branży, dowiedz się o niej jak najwięcej. Sprawdź, jakie firmy znajdują się w miejscowościach, w których chciałbyś pracować, jak można otrzymać w nich pracę. Być może firmy te organizują praktyki lub programy stażowe. Jeśli tak, warto z nich skorzystać. Jeśli nie, warto skontaktować się z daną firmą i zapytać o możliwości rozpoczęcia swojej zawodowej przygody właśnie w jej progach. Jeśli chcesz ubiegać się o staż, pamiętaj, że nie wystarczy po prostu zapytać. Pokaż się od jak najlepszej stronyzrób prezentację i opisz swoje atuty. Formę przekazu dopasuj do branży, w której chciałbyś pracować.

ZMIERZAJ DO CELU

Zwymarzonąpracąjesttaksamojak z każdą inną rzeczą, na której nam zależy - zazwyczaj nie przychodzi łatwo. Ważna jest konsekwencja, a także pomysł i plan działania. Ciężko oczekiwać, że od razu będziemy mogli zdobyć stanowisko specjalistyczne, nie mając doświadczenia.

Dlatego też przygotuj to, co możesz. W trakcie studiów wybieraj przedmioty pozwalające Ci zdobyć wiedzę. Poszerzaj ją na dodatkowych kursach lub po studiach licencjackich, równolegle z magisterskimi, wybierz studia podyplomowe, które pozwolą Ci spotkać się z praktykami w Twojej branży.

Serwis pracy

Dodaj Darmowe ogłoszenia o Pracę - i przeglądaj bezpłatnie aplikacje!

Poza tym warto uczęszczać na konferencje branżowe, gdzie można zdobyć najbardziej aktualną wiedzę oraz nawiązać nowe znajomości zawodowe. Później można szukać praktyk lub staży, aby zdobywać doświadczenia. Ważne, żeby mieć cel i dążyć do niego
z określonym planem działania.

Praca i oferty pracy - JSservices.pl

Pierwszy wpis w Cvjest zazwyczaj składową zaangażowania i pomysłu, także zastanów się, co możesz wpisać (na pewno jest coś, co będzie odpowiednie). Poza tym przemyśI,jak to zaprezentować, aby było atrakcyjne dla przyszłego pracodawcy.

Kontakt
Polska. Warszawa. Jeśli masz pytania lub sugestie, napisz do nas.

Zapewniamy usługi w zakresie indywidualnego doboru personelu różnego poziomu.

Nie tylko szukamy pracowników dla Twojej firmy, możemy również pomóc w ocenie i testowaniu.