Blog Detail

prozhivanie_v_polshe_994.jpeg

Jak i gdzie szukać pracy w Polsce

Możesz zdecydować o przyszłym miejscu pracy będąc jeszcze w swoim rodzinnym mieście. Ta prognoza jest całkiem odpowiednia – wraz z pojawieniem się koronawirusa wiele firm przeprowadza wywiady online. Ponadto znajomość aktualnych wakatów pomoże w prawidłowym wyrażeniu wymagań dla specjalistów z różnych dziedzin.

Jeśli nie masz konkretnych preferencji co do miasta, poszukiwanie pracy w całym kraju zwiększy Twoje szanse na zdobycie prestiżowej pracy.

Osobno zalecamy napisanie CV (CV) w języku polskim, niestety pracodawcy często ignorują kandydatów, jeśli ich dokumenty są złożone w języku angielskim lub rosyjskim. Wyjątkiem są oczywiście korporacje międzynarodowe, wręcz przeciwnie, często wolą otrzymywać dane pracowników w wybranym przez siebie języku (często angielskim lub niemieckim).

Miejsca pracy w Polsce można z grubsza podzielić na grupy:

- polskie miejsca pracy,
- międzynarodowe portale rekrutacyjne z selekcją wakatów w danym kraju,
- specjalistyczne strony do poszukiwania pracy (dla lekarzy, studentów itp.),
- fora dyskusyjne w Polsce.

Ogólnie można powiedzieć, że najwięcej wakatów dla potencjalnych pracowników oferują różne branże (zarówno duże fabryki, jak i małe warsztaty). Jest to praca niewykwalifikowana, która nie wymaga znajomości języka polskiego. Istnieje również wiele wakatów w branży rolniczej, hotelarskiej, spożywczej.

Oferty pracy są aktualizowane codziennie. Pochodzi z całej Polski. Bez trudu znajdziesz firmy, w których mógłbyś pracować. Subskrybuj aktualizacje witryny. Wtedy będziesz regularnie otrzymywać najistotniejsze oferty pracy od polskich pracodawców. Reaguj natychmiast na otrzymane informacje - wyślij im swoje CV.

Jeśli strona polska jest zainteresowana Twoją kandydaturą, zostaniesz zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli przyjeżdżasz do Polski, ale nie przeszedłeś żadnych wywiadów, nie rozpaczaj.

Skorzystaj z pięciu głównych kierunków wyszukiwania:

  • Idź do firm i zgłoś swoją kandydaturę.
  • Szukaj w Google: „Praca + Twoje miasto”.
  • Skorzystaj z serwisu poszukiwania pracy w Polsce.

Istnieje również możliwość znalezienia pracy w Polsce za pośrednictwem polskiej agencji rekrutacyjnej. Agencje w Polsce nie mogą pobierać opłat za poszukiwanie pracy od osoby poszukującej pracy – opłata pobierana jest od pracodawcy. Z takimi agencjami współpracuje ogromna liczba polskich pracodawców.

Kontakt
Polska. Warszawa. Jeśli masz pytania lub sugestie, napisz do nas.

Zapewniamy usługi w zakresie indywidualnego doboru personelu różnego poziomu.

Nie tylko szukamy pracowników dla Twojej firmy, możemy również pomóc w ocenie i testowaniu.