Blog Detail

575676_659.jpg

Dokumenty aplikacyjne do pracy

O tym, w jaki sposób przygotować CV l list motywacyjny, napisano mnóstwo poradników. Powstało wiele mitów, przekazuje się sprzeczne informacje, które wprowadzają w konsternację ludzi wkraczających na rynek pracy. Jak napisać te dokumenty, aby wyróżnić się wśród dziesiątek a nawet setek CV?

Jeśli wydaje Ci się, że stworzysz jedno CV, które wyślesz do wszystkich potencjalnych pracodawców i posypią
się zaproszenia na rozmowy, jesteś w błędzie. Twoja aplikacja powinna odpowiadać na konkretną ofertę pracy. CV musi uwypuklać obszary, których poszukuje potencjalny pracodawca. Gdy zależy mu na doświadczeniu w kontakcie z klientami B2B, warto wśród obowiązków na wstępie opisać właśnie ten aspekt. Nie oznacza to jednak, że musisz stworzyć dziesiątki czy setki CV.

Przygotuj bazę do Twojego CV, wypisz wszystkie obowiązki, kolejne doświadczenia, umiejętności, kwalifikacje i wykształcenie, które posiadasz. Odpowiadając na ofertę pracodawcy, podkreśl to, co jest dla niego najbardziej istotnedowiesz się tego z ogłoszenia rekrutacyjnego. Podobnie sprawa się ma z listem motywacyjnym. Jeśli firma go oczekuje, przygotuj wersję specjalnie dla niej. Uargumentuj swoją kandydaturę i spróbuj przekonać rekrutera, że jesteś idealnym kandydatem. Nie powielaj przy okazji informacji z CV, skorzystaj z dodatkowej możliwości do tego, aby się przedstawić.

POPRACUJ NAD FORMĄ

Często mówi się o tym, że aplikücjči powinna się wyróżniać. Takie stwierdzenie nie dziwi, bo nasze CV ląduje zazwyczaj wśród dziesiątek lub setek innych aplikacji. Co zrobić, aby przyciągnąć uwagę rekrutera i zachęcić go do kontaktu z nami? CV i list powinny być napisane w przystępnej formie, aby nie było problemu z wyczytaniem najważniejszych informacji.

Osoby rekrutujące mają zazwyczaj mało czasu na selekcję aplikacji, dlatego zadbajmy, żeby w szybkim czasie zainteresowały się właśnie naszą kandydaturą. Unikajmy zatem małej czcionki, podzielmy CV na sekcje - dane personalne, wykształcenie, doświadczenie i pozostałe informacje, które są z naszego punktu widzenia istotne pod kątem konkretnej oferty pracy. Najnowsze informacje umieszczajmy na górze, aby rekruter nie musiał analizować wszystkiego w celu dotarcia do kwestii, które go najbardziej interesują.
Szukasz pracy? Dodaj bezpłatne CV o sobie, jakiej pracy szukasz, w jakim mieście.

Ogłoszenia o pracę w Polsce

Od jakiegoś czasu istnieje tendencja do tworzenia niestandardowych aplikacji przykładowo w formie wideo bądź prezentacji. Są też tacy, którzy idą dalej i wysyłają portfolio zrealizowanych projektów czy też stworzonych aplikacji.

Jest to bardzo ciekawa forma, niewątpliwie wyróżnia nas spośród innych kandydatów. Pamiętaj jednak o tym, że osoby selekcjonujące aplikacje, czyli te, które decydują o zaproszeniu Cię na rozmowę, mogą nie mieć pojęcia, o czym piszesz.

Dla rekrutera kod HTML prawdopodobnie niewiele znaczy. Jeśli więc chcesz pokazać się potencjalnemu
pracodawcy, załącz standardowe CV lub dokument potwierdzający, że spełniasz warunki brzegowe stanowiska, na które aplikujesz.

Kontakt
Polska. Warszawa. Jeśli masz pytania lub sugestie, napisz do nas.

Zapewniamy usługi w zakresie indywidualnego doboru personelu różnego poziomu.

Nie tylko szukamy pracowników dla Twojej firmy, możemy również pomóc w ocenie i testowaniu.